dalšídalší

KREATIN - proč jej užívat

Kreatin - kreatine je svalový energizér, který přímo zvyšuje výkon svalů a podporuje regenerační procesy. Zlepšuje silové i dynamické parametry výkonu. Výtečné výsledky s kreatinem dosahují kulturisté při zvyšování svalových objemů. Kreatin přirozeně podporuje růst čisté svalové hmoty a nepřímo též snížení hladiny podkožního tuku. Široce užívá i v lékařství, pomáhá kardiakům, osobám s akutními dechovými potížemi a lidem v energetické krizi. Kreatin není návykový nebo toxický ani při větších dávkách.

KREATIN - jak to funguje

Kreatin je přírodní, tělu vlastní látka, která společně s ATP (adenosintrifosfát) tvoří energii ve svalech. Tato energie je při svalové práci rychle vyčerpána a stačí jen na velmi krátkou dobu. Následně se opět obnovuje působením kreatinu. Suplementací kreatinu pomocí doplňků výživy zvýšíme kreatinové rezervy ve svalu a tím podstatně urychlíme tvorbu ATP energie. Díky domu se znatelně zvyšuje sportovní výkon, síla a urychluje regenerace. Větší silové výkony a lepší regenerace znamenají i vynikající výsledky v budování svalové hmoty.

Kreatin monohydrát proniká do svalových buněk. Obsažená voda v molekule kreatinmonohydrátu vede ke zvětšení objemu svalové buňky a zlepšení metabolických procesů uvnitř svalové buňky. Umožňuje tak celkové zlepšení svalové činnosti, dovolí trénovat déle a s větší intenzitou. Více kreatinu ve svalech znamená více energie ve formě ATP- hlavního zdroje energie pro svalovou práci. Svaly mají dostatek energie a nemusí ji získávat nežádoucím rozkladem vlastních svalových proteinů (katabolický děj ). Působení kreatinu se pozitivně projevuje i v pohotovém naplňování svalových buněk svalovým glykogenem a omezuje vznik kyseliny mléčné. Svaly jsou větší, plnější a mají více energie.

KREATIN je v těle důležitý pro

  • jako zdroj chemické energie pro svalovou kontrakci
  • hydrataci svalových buněk
  • společně s ATP (adenosintrifosfát) tvorbu energie ve svalech
  • zlepšení metabolických procesů uvnitř svalové buňky
  • budování svalové hmoty
  • naplňování svalových buněk svalovým glykogenem
  • omezení vzniku kyseliny mléčné

KREATIN - v jaké formě se vyskytuje


Kreatin monohydrát

Kreatin monohydrát většinou obsahuje od 95 do 100% čistého kreatinu. Pouze kreatin bez jakýchkoliv přísad.


Kre-Alkalyn

Kre-Alkalyn je nová forma kreatinu vyvinuta na základě dlouholetého intenzivníhovýzkumu. Ten ukázal, že standartní kreatin má hodnotu PH nižší než 7,0 a tím se při styku s kapalinou rycle přeměňuje na kreatinin, což je látka s vedlejšími účinky ( křeče, nevolnost), které byly dosud přisuzovány kreatinu. Kre-alkalyn je světově prvním a jediným kreatinem s hodnotou PH vyšší než 12,0, které je docíleno spojením molekul s tzv.vyrovnávacími činidly , za použití celosvětově patentovaného výrobního procesu. Výsledkem je kompletně stabilní a světově jediný kreatin (Kre-alkalyn), který se nepřeměňuje na kreatinin. Tím Kre-alkalyn zaručuje 100% využitelnost a všechny pozitivní účinky kreatinu pro maximální svalový růst.


Kreatin Ethyl Ester - CEE

Kreatin Ethyl Ester je pokročilá forma kreatinu využívající ethyl esterové technologie, která má za následek mnohem lepší vstřebávání kreatinu, snížený pocit nadýmání a minimální vodní retenci (zadržování vody). Je to nejnovější forma creatinu s vázaným esterem. Estery jsou organické sloučeniny, které vznikají esterifikací (reakce karboxilové kyseliny a alkoholu). Esterifikovaný kreatin je efektivnější při pronikání buněčných stěn, tudíž uplatní své pozitivní účinky uvnitř buněk a buněčných funkcí. Kreatin Ethyl Ester zvyšuje tvorbu čisté svalové hmoty a explozivní sílu, zvyšuje výkonnost při náročném tréninku, maximalizuje hladinu energie a urychluje regeneraci.


Kreatin - speciální produkty
- jedná se o směsi a kombinace jednotlivých kreatinových složek. Tyto kombinace jsou většinou vynikající pro rychlou regeneraci a nárůst svalové hmoty. Například výrobek Creatrix osahuje Kreatin monohydrát, tri Kreatin citrát, tri Kreatin malát i Kreatin ethyl ester...


KREATIN - Akční nabídka

KREATIN - kreatine je svalový energizér, který přímo zvyšuje výkon svalů a podporuje regenerační procesy ...